Jak vybrat zahradní nábytek?

02.05.2017
Jak vybrat zahradní nábytek?
Potřebujete pomoci s výběrem zahradního nábytku ?
Neváhejte si přečíst náš článek a vyberte si z našeho kvalitního nábytku.

Vybíráme zahradní nábytek

Když si vybíráte zahradní nábytek, neměli byste myslet jen na to, kolik peněz jste do něj ochotni investovat, ale třeba i na to, jestli chcete věnovat svůj čas do pravidelné údržby, kde bude Váš zahradní nábytek umístěn a konečně pro kolik lidí je určen.

Tady je pár základních rad, které vám ulehčí rozhodování…

  • Kde bude nábytek stát?

Jestli postavíte nábytek přímo do trávy, štěrku nebo drobných kamínků, určitě se chcete vyhnout úzkým nohám, které by se bořily, a naopak dáte přednost něčemu stabilnějšímu. A pokud bude nábytek stát na dřevěné podestě myslete na to, že těžký kovový nábytek by mohl dřevo rychle poškrábat.

  • Bude na něj pršet?

To, jakým podmínkám bude nábytek vystaven, by mělo ovlivnit volbu materiálu. Pokud bude pod pergolou, nebo nějakým jiným zastřešením je všechno v pořádku, ale pokud bude stát venku celoročně a bude na něj pršet, je asi lepší se vyhnout jak dřevu tak kovu, které by se tak rychle ničili. A nebo alespoň investovat do kvalitních nátěrů, které kov ochrání před rezem a dřevo před hnilobou. Budete-li mít nábytek venku celoročně a nebude-li ničím chráněn, je vhodné ho alespoň na zimu zakrýt plachtou, která ho uchrání před tím nejhorším počasím.

  • Budete nábytek často přemisťovat?

Ať už ho schovávat na noc, nebo jen stěhovat po zahradě? V tom případě se ujistěte, že nábytek nebude moc těžký a masivní, abyste ho vůbec unesli. Dále je vhodné zvolit takový nábytek, který se dá snad složit a nebo alespoň stohovat. V kůlně či ve sklepě pak zabere méně místa a bude se s ním snáze manipulovat.

  • Kdo ho bude používat?

Hledáte pohodlné křeslo pro sebe nebo venkovní stůl i židle pro celou rodinu? Zbytečně moc nábytku může překážet a malá lavička zase bude nepohodlná.

  • A konečně jaké jsou možnosti?

Plastový nábytek – většinou snadno manipulovatelný, bezúdržbový a za příznivé ceny
Umělý ratan – bezúdržbový, vyniká dlouhou životností a i když působí robustně, snadno se s ním manipuluje. Je vnímán jako velmi pohodlný.
Kovový nábytek – dobře odolá povětrnostním vlivům, vyniká pevností a stabilitou
Dřevěný nábytek – jde o přírodní materiál, který je třeba udržovat. Je nutné dobře rozmyslet z jakého dřeva je nábytek vyroben. Čím tvrdší dřevo (týk, akát),tím vyšší cena. Nábytek z měkčího dřeva (smrk, borovice) vyžaduje častější ošetření třeba týkovým olejem, ale pokud bude chráněn, splní Vaše požadavky.

Teď jž víte vše nutné a je čas si vybrat ten správný nábytek pro Vás…