info@pentola.cz        +420 730 731 585 (po–pá 7:30–15:30)        Doprava a platba        Kontakty

Jak vybrat vysavač na okna

17.11.2022
Jak vybrat vysavač na okna
Vysavače na okna ještě nejsou v tuzemských domácnostech zcela běžnou praxí, přestože výrazně usnadňují i zrychlují péči o okna. Jejich hlavní předostí je, že leští i vysávají beze skvrn a efektivně vás zbaví nepříjemných a nevzhledných kapek. Jak ale vybrat ten správný? Přinášíme vám několik praktických tipů, co brát při koupi v potaz.

Zaměřte se na výdrž baterie a dobu dobíjení

Jeden z prvních parametrů, které byste při výběru vysavače na okna měli sledovat, je výdrž baterie. Ta se odvíjí od konkrétního modelu, obecně lze však říci, že levnější modely zpravidla vydrží okolo dvaceti minut, kvalitnější modely pak až tři čtvrtě hodiny, což vám na vysátí a vyleštění oken i v rozlehlém domě bohatě stačí – práce totiž jde s vysavači na okna rychle od ruky.  Pokud chcete být v obraze ohledně stavu vaší baterie, zvolte model s LED kontrolkou, která vám ukazuje, kdy se baterie blíží vybití.

Důležitá je i doba dobíjení, která se u většiny modelů pohybuje kolem dvou až tří hodin. V naší nabídce například najdete oblíbený vysavač na okna Aquanta Click, který poměrem cena:výkon patří ke zlatému středu – baterie vám vydrží 30 minut, doba nabíjení je pak 180 minut.

Celková hmotnost a příslušenství

Nezapomeňte se před koupí podívat také na hmotnost přístroje, přece jen ho budete zvedat nad hlavu jednou rukou, takže těžký vysavač by vás mohl zbytečně rychle unavit. Průměrné vysavače váží kolem 700 gramů, často k němu ale budete používat i příslušenství, jako je nástavná hubice či mop, které taky pár gramů váží.

Mezi standardní doplňky patří vyměnitelné hubice, saponát, teleskopická tyč, odnímatelný mop apod. Toto bohaté příslušenství najdete například u našeho vysavače na okna Window Cleaner s mopem a 43cm tyčí + sací hubicí.

U nádobky platí čím větší, tím lepší

Objem nádoby patří také k důležitým faktorům, které byste při výběru měli vzít v potaz. U objemu nádobky platí, že čím větší, tím lepší. Nádobky mají zpravidla objem kolem 100–200 ml.

Samotná cena vysavače se pak odvíjí od značky, modelu i nabízeného příslušenství. V našem e-shopu najdete vysavače na okna v cenovém rozpětí od 1000 Kč do 1500 Kč, přirozeně si k nim můžete dokoupit i rozličná příslušenství či náhradní díly zvlášť. Prohlédněte si naši nabídku a vyberte si přesně takový vysavač, který nejlépe splňuje vaše požadavky.


Doprava zdarma

Platí pro všechny objednávky
nad 1500 Kč a na vybrané produkty

Blesková expedice

Zboží, které máme skladem expedujeme do 24 hodin

Odběrná místa

Pohodlné vyzvednutí v síti odběrných míst po celé ČR

Potřebujete poradit?

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat - Kontakty